Pokazil sa vám mobilný telefón alebo praskla podrážka na topánke? Zákon hovorí jasne: záruka na spotrebný tovar je najmenej 24 mesiacov. Problematika reklamácií je stále aktuálnou témou firiem, ktoré chcú poctivo a dobre predávať.

Reklamačný proces môže byť zdĺhavý a nepríjemný nielen pre zákazníka, ale aj pre obchodníka. Zákazník musí byť riadne informovaný o používaní svojho produktu a tiež aj o 30 dňovej reklamačnej lehote.

Systém reklamacie.sk vytvoril prehľadnú štatistiku…


Do platnosti od 1.2. 2016 prichádza zákon č. 391/2015 o alternatívnom riešení spotrebiteľských sporov. Každý, kto chce alebo prevádzkuje e-shop (alebo umožňuje uzatvorenie zmluvy na diaľku) má viaceré povinnosti, ktoré vyplývajú zo zákona. Novou povinnosťou, ktorá pribudne je zverejnenie možnosti alternatívneho riešenia sporu (ďalej ARS) a platformu RSO.

Prvým februárom vstupuje do platnosti novelizovaný zákon o ochrane spotrebiteľa pri predaji na diaľku - obchodníci…


Jeseň každoročne prináša dozrievajúce plody. A my vo firme sa na ňu vždy tešíme. Prečo? Oslavujeme :) Tento rok  žneme úrodu našej aplikácie už v podobe štvrtých narodenín!

Ako si aktuálne systém vedie?

Začínali sme na jeseň  v roku 2011 a aktuálne sme pomohli úspešne vybaviť už viac ako 90 tisíc reklamácií. Nespíme na vavrínoch a pravidelne prinášame aj zmeny v zákonoch a rôzne blogposty z prostredia e-shopov.…


Poznáte užitočnú novinku v systéme? Je ňou doporučená listová zásielka.

Určite viete, že podľa zákona musíte zákazníka upozorniť o prevzatí reklamácie doporučeným listom. V praxi to znamená vytlačiť si zo systému výzvu na vyzdvihnutie, zabaliť do obálky a ísť na poštu. Zaberie Vám to cca 30 minút času a ak máte poštu ďalej, aj oveľa viac. S nami to zvládnete za pár sekúnd, pretože my to radi vybavíme to za vás. Doporučené listové…


Prečo mať na svojom webe online reklamačný formulár?

Naposledy sme Vám priniesli blog o rozšíreniach systému reklamacie.sk.

Za jednu z kľúčových výhod nášho systému považujeme možnosť využívať online reklamačný formulár, ktorý si môžete umiestniť priamo na vašu webovú stránku, napríklad: http://agi.sk/reklamacie. Kliknutím na tlačidlo Nová reklamácia zákazník môže začať vypĺňať reklamačný formulár.

Návod je jednoduchý:

Na…


« 1 2 3 4 5 »

Akékoľvek nápady na zlepšenie, pripomienky alebo sťažnosti nám môžete poslať na email info@reklamacie.sk alebo cez formulár v časti Kontakt